IMG-20200827-WA0013.jpg

ERDEM AKIN

Bilkent Üniversitesi “İktisat" bölümü (2008) ve Yeditepe Üniversitesi "İşletme" yüksek lisansı mezunuyum (2013).


2009 yılında Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi, Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda "Müfettiş" olarak kariyerime başladım. Aynı kurumun Kurumsal Strateji ve Performans Yönetimi Başkanlığı'nda Strateji ve Planlama Birimininde görev alarak kariyerimi sürdürdüm. Anadolu Sigorta'daki son rolüm İç Kontrol Birim Yöneticiliği oldu.


Son olarak da sigorta sektörü odağında yerel reasürans kapasitesini arttırmak ve kaynak verimliliği sağlamak amacıyla Yeni Ekonomi Programı kapsamında “Ekonomik Dengelenme” ve “Sağlıklı ve Sürdürülebilir Büyüme” hedeflerine katkıda bulunmak üzere kurulan Türk Reasürans A.Ş. şirketinde İç Denetim Müdürü olarak görev yaptım.

Kariyerim boyunca denetim alanında mesleki sertifikasyonlar aldım. Sadece denetim alanında değil; iç kontrol ve risk yönetimi, kurumsal iletişim, kriz iletişimi ve yönetimi, bireysel ve kurumsal sosyal medya yönetimi vb gibi alanlarda da uzmanlığımı geliştirerek çalıştığım kurumlara katkı sağlamaya çalıştım.

01.09.2020 tarihinden itibaren kurucusu olduğum danışmanlık şirketinde tüm yetkinlik setimi Sizlerin hizmetine açmış bulunmanın heyecanı içindeyim.